Değerli Dostlar…

Dostlar derken dost edinmenin ve dostluğu sürdürmenin ne kadar zor olduğunu bilerek belirtiyoruz. Dostlar derken sadece insan dostlardan değil, nerede yaşarlarsa yaşasınlar ömrümüze ömür katmak için var olduklarını düşündüğümüz, onlara çok şey borçlu olduğumuz patili dostlardan da bahsediyoruz.

Patili Mutfak, hem patili dostlarımızın hem de sizlerin hayatını kolaylaştırmak üzere önemli bir ihtiyaçtan doğdu.

Evcil hayvanların beslenmesi için pek çok kesim tarafından ana yöntem olarak kullanılan kuru mamalar, çoğu zaman içerikleri açık olmayan, tekdüze bir beslenmeye yol açan, patili dostlarımızın ömür boyu mahkûm oldukları bir beslenme materyali olarak hayatımızda. Bu duruma rağmen bu mamalar oldukça yaygın kullanılıyor.

Biz, bunun alternatifi olarak patili dostlarımız için taze, zengin, temiz ve çeşitli beslenmenin önemli bir ihtiyaç olduğu bilinci ve kararıyla bu konuda sistematik çözümler geliştirilmesi gerektiğine inandık.

Bu konuda çok okuduk, uzman kişilerle görüştük, yeni tarifler denedik. Çokça deneyip çokça da yanılarak en doğru tarifleri elde etmeye başladığımızı düşündüğümüzde bu işi daha da geliştirerek yaygınlaştırmaya karar verdik. Bu kararımız bizi daha çok okumaya, daha bilimsel yaklaşımlara, daha fazla sayıda uzmanla çalışmaya, analiz laboratuvarlarına yönlendirdi. Evimizin ve hayatımızın birer parçası olan her biri biricik beş patili can da bu yolculukta bize eşlik etti.

Bu sürecin sonunda elde ettiğimiz ürünleri sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Çıktığımız yolda hep daha iyisinin yapılabileceğini bilerek, sizlerden gelen geribildirimlerle beslenerek büyüyeceğimizi; patili dostlarımız için daha besleyici, sağlıklı, lezzetli yemekler yapmanın ve paylaşmanın ötesinde işlere imza atabileceğimizi düşünüyoruz. Sağlıklı beslenen, mutlu patilerimizle birlikte bu deneyimi yaşayacağımız, bizlerle birlikte yaşayan patilerin yanı sıra sahipsiz kalmış canların da hayatlarını güzelleştirmek için gayret göstereceğimiz, toplumun tüm kesimlerinin – özellikle çocukların – eğitimi ve farkındalık oluşturma sürecinin de dâhil olacağı pek çok iş ve etkinlikte birlikte olmak dileğiyle…

Patili Mutfak Ailesi