ETLER

Yemeklerimizin ana protein kaynağını etler oluşturur. Kullandığımız etler dana, kuzu, tavuk, hindi ve somon etidir. Tamamı, siparişiniz üzerine günlük olarak, bakanlık onaylı işletmelerden temin edilir; +12°C’de tuttuğumuz soğuk işlem odasında işlenir ve pişirilmeye hazır hale getirilir.

SEBZE, MEYVE ve YEŞİLLİKLER

Yemeklerimizde yalnızca mevsime uygun taze sebze, meyve ve yeşillikler kullanılır. Havuç, kabak, karnabahar, kırmızıbiber, brokoli, tatlı patates, kırmızı pancar, elma, çilek, muz, marul, ıspanak ve maydanoz önemli antioksidan kaynaklarıdır. Bu ürünlerin büyük bir kısmı yine günlük olarak sebze-meyve halinden seçilerek alınırken bazıları Patili Mutfak’ın kendi küçük bahçesinden toplanır.

TOHUMLAR

Yemeklerimizin temel karbonhidrat ve lif kaynağını tohumlar oluşturur. Vitamin ve mineraller bakımından zengindirler. Greçka, mercimek, ruşeym, chia, ay çekirdeği, kabak çekirdeği bu grupta kullandığımız tohumlardandır. Her zaman yeni mahsul ve işletme onaylı üreticilerin paketli ürünleri tercih edilir.

YUMURTA

İçerdiği besin değerleriyle yemeklerimizin temel ürünlerindendir. Köpeğinizin sağlığı için önemli vitaminlerden biri olan kolin en çok yumurtada bulunur. Yumurta kabuğu ise doğru şartlarda işlendiği sürece köpeklerde kemik gelişimi ve sağlığı için gerekli kalsiyum kaynağını oluşturur. Yemeklerimizde, ülke çapında faaliyet gösteren markaların yumurtaları kullanılır.

BAHARATLAR

Baharatlar, az miktarlarda kullanılsalar da yemeklere önemli besin öğeleri katarlar. Fesleğen, biberiye, kuşburnu, karahindiba, zerdeçal ve spirulina kullandığımız baharatlardandır. Bağışıklık güçlendirici ve kansere karşı koruyuculuğuyla önemli bir takviye olan spirulina onaylı üreticilerden paketli ve öğütülmüş olarak, diğerleri ise öğütülmemiş olarak alınır ve mutfağımızda öğütülerek kullanılır.

YAĞLAR

Köpek sağlığı bakımından oldukça önemli bazı esansiyel yağ asitlerini karşılamamıza ve yemeklerimizdeki omega dengesini sağlamamıza yardımcı olan en önemli grubu yağlar oluşturur. Balık yağı, zeytinyağı ve vitaminli bitkisel yağ karışımı bu grupta kullandığımız yağlardandır. İçerik bakımından en güveniliri olduğu için balık yağı eczanelerden temin edilir. Zeytinyağı soğuk sıkımdır ve bilinen markaların ürünleri tercih edilir.