DANALI KÖPEK YEMEĞİ

Dana eti, Demir, çinko, selenyum, B12, B3 ve B6 vitaminleri açısından zengin bir protein kaynağıdır.

%50 Dana eti, Dana ciğer, Dana yürek, Mevsim sebze-meyve ve yeşillikleri, Greçka, Kırmızı mercimek, Ruşeym, Chia tohumu, Ay çekirdeği, Yumurta, Vitaminli balık yağı, Spirulina, Hatmi çiçeği, Yumurta kabuğu tozu.

Nem (% maks)70
Ham Protein (% min)14
Ham Yağ (% maks)10
Ham Selüloz (%)1,2
Ham Kül (%)1,3
Enerji (kcal/kg)1650

KUZULU KÖPEK YEMEĞİ

Kuzu eti; protein, B12, B3 vitaminleri, Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri ile selenyum ve çinko bakımından zengindir.

%50 Kuzu eti, Kuzu ciğer, Kuzu yürek, Mevsim sebze-meyve ve yeşillikleri, Greçka, Kırmızı mercimek, Ruşeym, Chia tohumu, Kabak çekirdeği, Yumurta, Vitaminli balık yağı, Spirulina, Hatmi çiçeği, Yumurta kabuğu tozu.

Nem (% maks)67
Ham Protein (% min)13
Ham Yağ (% maks)11
Ham Selüloz (%)1,1
Ham Kül (%)1,3
Enerji (kcal/kg)1620

TAVUKLU KÖPEK YEMEĞİ

Pişmiş tavuk eti evcil hayvanınız tarafından kolayca sindirilebilmesinin yanında protein, B3 ve B6 vitaminleri ile fosfor ve selenyum açısından zengindir.

%50 Tavuk eti, Tavuk ciğer, Tavuk taşlık, Mevsim sebze-meyve ve yeşillikleri, Greçka, Kırmızı mercimek, Ruşeym, Chia tohumu, Ay çekirdeği, Yumurta, Vitaminli balık yağı, Zeytinyağı, Zerdeçal, Kuşburnu, Yumurta kabuğu tozu.

Nem (% maks)68
Ham Protein (% min)14
Ham Yağ (% maks)9
Ham Selüloz (%)0,9
Ham Kül (%)1,4
Enerji (kcal/kg)1530

HİNDİLİ KÖPEK YEMEĞİ

İçerdiği yüksek protein oranıyla ön plana çıkan hindi eti, aynı zamanda B3, B6 ve B12 vitaminlerini içermektedir.

%50 Hindi eti, Hindi ciğer, Hindi yürek, Mevsim sebze-meyve ve yeşillikleri, Greçka, Kırmızı mercimek, Ruşeym, Chia tohumu, Kabak çekirdeği, Yumurta, Vitaminli balık Yağı, Zeytinyağı, Zerdeçal, Kurutulmuş biberiye, Yumurta kabuğu tozu.

Nem (% maks)68
Ham Protein (% min)14
Ham Yağ (% maks)8
Ham Selüloz (%)1,1
Ham Kül (%)1,4
Enerji (kcal/kg)1540

SOMONLU KÖPEK YEMEĞİ

Somon mükemmel bir protein kaynağıdır. Önemli amino asitler ile esansiyel yağ asitlerini barındırır. Bunun yanında yağ oranı düşüktür; omega yağları, vitamin ve mineraller açısından zengindir.

%50 Somon eti, Dondurulmuş midye, Mevsim sebze-meyve ve yeşillikleri, Greçka, Kırmızı mercimek, Ruşeym, Chia tohumu, Ay çekirdeği, Yumurta, Zeytinyağı, Zerdeçal, Kurutulmuş fesleğen, Yumurta kabuğu tozu.

Nem (% maks)70
Ham Protein (% min)13
Ham Yağ (% maks)10
Ham Selüloz (%)1,1
Ham Kül (%)1,5
Enerji (kcal/kg)1670

PawFresh Yemeklerine Geçiş Süreci

PawFresh menüleri uzman çalışmalarıyla köpeğiniz için en uygun beslenmeyi oluşturacak biçimde, doğru seçilmiş, güvenilir içeriklerle hazırlandı.

Ancak hem yemeğin bileşenlerinden birine karşı köpeğinizin alerjik bir reaksiyonunun olup olmadığını anlamak hem de alışkın olduğu mamalardan geçişte sindirim sorunları yaşamasına engel olmak için PawFresh yemeklerine kademeli bir geçiş yapmanızı öneriyoruz.

Örnek bir mama geçişi şu şekilde olabilir:

Köpeğiniz halihazırda hangi tür bir mamayla (kuru, yaş, ev yapımı vb.) beslediğinizden bağımsız biçimde,

 • İlk 3 gün 1/4 PawFresh yemeği + 3/4 mevcut maması
 • İkinci 3 gün 1/2 PawFresh yemeği + 1/2 mevcut maması
 • Sonraki 3 gün 3/4 PawFresh yemeği + 1/4 mevcut maması
 • 10. günden itibaren yalnızca PawFresh yemeği

Kullanma ve Saklama Önerileri

PawFresh yemekleri, pişirilip soğutulmalarının ardından -18 °C’de en az 1 gün bekletilip dondurulduktan sonra size teslim edilir. Ürünler size donuk olarak ulaşır. Yemekler herhangi bir koruyucu içermediğinden gıda güvenliği bakımından, evinizde yaptığınız taze yemekler gibi değerlendirilmeli, uygun koşullarda ve sürelerde saklanmalı, yine gıda güvenliği koşullarında hazırlanıp köpeğinize verilmelidir.  

Bu konuda şu önerilerimize uymanız köpeğinizin sağlığı bakımından önemlidir:

 • Yemekleri teslim aldığınızda vakit kaybetmeden buzdolabınızın derin dondurucu bölümüne (-18 °C) yerleştirin.
 • Yemekleri -18 °C derin dondurucunuzda en çok 6 ay, +4 °C buzdolabınızda en çok 3 gün bekletin.
 • Buzlu ya da soğuk yemek vermek köpeğinizin sağlığını bozabilir. Bu nedenle ona vermeden uygun bir süre önce yemeği derin dondurucudan çıkartarak buzunun çözülmesini sağlayın.
 • Derin dondurucudan çıkarttığınız yemeği uzun süre oda sıcaklığında tutmayın. Vakumlanmış paketi açmamış bile olsanız oda sıcaklığında uzun süre kalan yemek diğer tüm yemekler gibi bakteri üretebilir.
 • En doğru buz çözdürme yöntemi yemeği köpeğinize vermeden bir gece önce derin dondurucudan çıkartarak buzdolabınızın alt bölmesine (+4 °C) koymanızdır.
 • Daha hızlı bir çözdürme ihtiyacınız olursa yemeği musluğunuzun soğuk tarafını açarak suyun altında bırakın ya da bu soğuk suyun içinde bekletin. Sıcak su kullanmayın.
 • Yemeği mikrodalga fırında ısıtmayın. 
 • Gerek duyarsanız yemeği vakum paketinden uygun bir kaba aktarıp ocak üzerinde mümkün olduğunca kısık ateşte ve kısa süre ısıtabilirsiniz.
 • Yemeğin kullanmadığınız kısmını paketiyle ya da uygun bir kaba aktararak vakit kaybetmeden buzdolabına kaldırın.